جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار حقوق | مهم ترین نتایج حقوق

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 مجوز واردات خودرو از سوی مجلس موجب کاهش 25 درصدی قیمت خودرو شد/ مجلس یازدهم در تصویب قوانین ذره‌ای تحت تاثیر صاحبان منافع و مافیاهای قدرت و ثروت قرار نگرفت/ 12 برابر شدن حقوق سربازان توسط مجلس یازدهم/ قانون تسهیل،امضاهای طلایی را از چرخه صدور مجوز حذف کرد

🔺 مجوز واردات خودرو از سوی مجلس موجب کاهش 25 درصدی قیمت خودرو شد/ مجلس یازدهم در تصویب قوانین ذره‌ای تحت تاثیر صاحبان منافع و مافیاهای قدرت و ثروت قرار نگرفت/ 12 برابر شدن حقوق سربازان توسط مجلس یازدهم/ قانون تسهیل،امضاهای طلایی را از چرخه صدور مجوز حذف کرد 8

 1402/09/12 09:03

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح بخشی از کارنامه مجلس یازدهم به تصویب قوانینی مانند تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، واردات خودرو، اصلاح ساختار بانک مرکزی، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: ما با شما عهده کرده‌ایم که در انجام این وظیفه ذره‌ای فروگذار نکنیم و امیدواریم بتوانیم تا روز آخر به این عهد خود وفادار بمانیم.

🔺 سرایداران و خدمتگزاران مدارس در انتظار اجرای مصوبه مجلس

🔺 سرایداران و خدمتگزاران مدارس در انتظار اجرای مصوبه مجلس 22

 1402/09/11 12:12

🔹 عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با اشاره به مصوبه مجلس در برنامه هفتم توسعه برای ترمیم حقوق سرایداران و خدمتگزاران مدارس، گفت: بر اساس مصوبه مجلس، خدمتگزاران و سرایداران بعد از گذراندن دوره‌های کارآموزی، خدمتگزاری و فوق‌العاده سرایداری به ترتیب معادل 35 درصد و 50 درصد از حداقل حقوق مندرج در قوانین بودجه سالانه علاوه بر حقوق و مزایای دریافتی خود برخوردار می‌شوند.

🔺 سیاست‌های مجلس درصدد کاهش مشکلات معیشتی بازنشستگان است

🔺 سیاست‌های مجلس درصدد کاهش مشکلات معیشتی بازنشستگان است 36

 1402/09/09 19:24

🔹 عضو فراکسیون کارگری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناترازی صندوق‌های بازنشستگی، گفت: بند ۲ الحاقی ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم با عنوان متناسب سازی حقوق بازنشستگان تا سقف ۹۰ درصد حقوق شاغلان همتراز به تصویب رسید، براساس این بند الحاقی دولت مکلف است طی ۳ سال در ابتدای برنامه هفتم این مهم را اجرایی کند.

اقتصادی
🔺 افزایش دستمزد پایین‌تر از نرخ تورم/ افزایش چند درصدی حقوق برای کارگران مناسب است؟

🔺 افزایش دستمزد پایین‌تر از نرخ تورم/ افزایش چند درصدی حقوق برای کارگران مناسب است؟ 32

 1402/09/10 16:49

🔹 تسنیم نوشت:رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور گفت: افزایش حتی ۳۰درصدی دستمزد باز هم از نرخ تورم پایین تر است و جوابگوی هزینه مردم نیست.

🔺 خبر جدید درباره افزایش حقوق بازنشستگان/ زمان افزایش ۲ برابری حقوق بازنشستگان مشخص شد

🔺 خبر جدید درباره افزایش حقوق بازنشستگان/ زمان افزایش ۲ برابری حقوق بازنشستگان مشخص شد 37

 1402/09/10 07:25

🔹 خانه ملت نوشت:  عضو فراکسیون کارگری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناترازی صندوق‌های بازنشستگی، گفت: بند ۲ الحاقی ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم با عنوان متناسب سازی حقوق بازنشستگان تا سقف ۹۰ درصد حقوق شاغلان همتراز به تصویب رسید، براساس این بند الحاقی دولت مکلف است طی ۳ سال در ابتدای برنامه هفتم این مهم را اجرایی کند.

🔺 فوری / شرط مهم دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد

🔺 فوری / شرط مهم دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد 40

 1402/09/09 00:00

🔹 اقتصادآنلاین نوشت: سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: حال صندوق های بازنشستگی خوب نیست. جز دو صندوق مابقی عملا ورشکست محسوب می شوند.

اجتماعی

🔺 تشکیل کارگروه‌های تخصصی کیفری، حقوقی، خانواده و مواد مخدر در دیوان عالی کشور 27

🔹 رئیس دیوان عالی کشور گفت: تشکیل کارگروه‌های تخصصی کیفری، حقوقی، خانواده و مواد مخدر یکی از برنامه‌های تحولی دیوان عالی است.

 1402/09/11 16:11
🔺 چرا  عده ای همچنان گول تتلو را می‌خورند؟/  دختران نوجوان فقط برای مشهور شدن حاضرند از طرف او مورد تجاوز قرار بگیرند؟

🔺 چرا عده ای همچنان گول تتلو را می‌خورند؟/ دختران نوجوان فقط برای مشهور شدن حاضرند از طرف او مورد تجاوز قرار بگیرند؟ 45

🔹 فرهیختگان نوشت: روز پنجشنبه خبری مبنی‌بر ورود پلیس ترکیه به ماجرای ویدئوهای منتشرشده از خانه امیر تتلو منتشر شد. خبرگزاری «ایهلاس» در ترکیه گزارش داده پلیس این کشور در پی انتشار ویدئوهایی در فضای مجازی و گزارش‌هایی که از فعالان حقوق زنان دریافت کرده، تحقیقاتش را درباره منزل مسکونی ‌امیر تتلو، خواننده ایرانی آغاز کرده است.

 1402/09/04 07:03
🔺 ورود پلیس ترکیه به پرونده خانه وحشت «امیر تتلو»

🔺 ورود پلیس ترکیه به پرونده خانه وحشت «امیر تتلو» 45

🔹 برترین ها نوشت: خبرگزاری «ایهلاس» در ترکیه گزارش داده پلیس این کشور در پی انتشار ویدیوهایی در فضای مجازی و گزارش هایی که از فعالان حقوق زنان دریافت کرده، تحقیقاتش را درباره منزل مسکونی «امیر تتلو» خواننده ایرانی آغاز کرده است.

 1402/09/02 13:18
🔺 پیمان‌نامه حقوق کودک در حاشیه/مجازات‌های سالب حیات برای کودکان

🔺 پیمان‌نامه حقوق کودک در حاشیه/مجازات‌های سالب حیات برای کودکان 47

🔹 انجمن حمایت از حقوق کودکان به مناسبت سالگرد تصویب کنوانسیون حقوق کودک نشستی را برگزار کرد تا در آن به تأثیر پیمان‌نامه حقوق کودکان در ایران پرداخته شود. در این نشست سه وکیل از وکلایی که با انجمن در پیگیری پرونده‌های حقوق کودک همکاری می‌کنند، سخنرانی کردند. خانم‌ها مونیکا نادی، سارا باقری و آقای یاشار کاظمی سه وکیلی بودند که در این نشست سخنرانی کردند و برخی از پرونده‌های معروف‌شان را با اشاره به پیمان‌نامه حقوق کودک بررسی کردند.

 1402/09/01 11:36

🔺 مدعیان حقوق بشر و بانی قطعنامه علیه ایران خود در کنار رژیم صهیونیستی هستند! 45

🔹 ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در واکنش به تصویب قطعنامه سیاسی در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران، بیانیه‌ای صادر کرد.

 1402/08/25 12:23
فرهنگی
🔺 ماجرای عزل فوری یکی از فرماندهان فتح مکه توسط پیامبر(ص) چه بود؟ / غیبت در مورد غیرمسلمان هم جایز نیست!

🔺 ماجرای عزل فوری یکی از فرماندهان فتح مکه توسط پیامبر(ص) چه بود؟ / غیبت در مورد غیرمسلمان هم جایز نیست! 79

🔹 مبلغ نوشت: حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالفضل موسویان میگوید: فقهای گذشته کمتر به حقوق و کرامت انسانی توجه داشتند و بابی را در فقه برای آن باز نکردند؛ متاسفانه باید گفت حوزه علمیه دیر به این موضوع پرداخت. بنابراین ممکن است به احکامی برخورد کنیم که آن را مغایر با کرامت ذاتی انسان بدانیم. به عنوان مثال؛ برخی فقها «غیبت» را در مورد غیرمسلمان جایز می دانند درحالیکه در آیه ای از قرآن صرف غیبت مذموم شمرده شده است و تفاوتی بین مومن و غیرمومن نیست.

 1402/08/26 13:28

🔺 رویکرد وزارت ارشاد، تعامل و کمک حقوقی به اهالی فرهنگ و هنر است 56

🔹 قائم مقام وزیر و معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نگاه ما همیشه تعامل، آگاهی بخشی و کمک به اهالی فرهنگ و هنر به‌خصوص در بخش حقوقی است.

 1402/08/25 18:03
جهانی

🔺 تاسف سازمان ملل از حمله دوباره رژیم صهیونیستی به غزه 27

🔹 کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد از سرگیری حمله رژیم صهیونیستی به غزه را فاجعه بار توصیف کرد و گفت: وضع غزه فراتر از بحران است، شمار زیادی از مردم فلسطین در معرض کشته شدن یا آوارگی اجباری هستند.

 1402/09/11 11:01
🔺 واکنش سازمان ملل به از سرگیری جنگ در غزه

🔺 واکنش سازمان ملل به از سرگیری جنگ در غزه 34

🔹 ایرنا نوشت: کمیسر حقوق بشر سازمان ملل از سرگیری جنگ در غزه را "فاجعه بار" توصیف کرد و از همه طرف‌ها و کشورهای دارای نفوذ خواست تا تلاش های خود را برای تضمین آتش بس مضاعف کنند.

 1402/09/10 21:45

🔺 تقدیر امیر عبداللهیان از مواضع دبیرکل اتحادیه آلبا در موضوع فلسطین 38

🔹 وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای به فلیکس پلاسنسیا، دبیرکل اتحادیه آلبا (اتحاد بولیواری برای ملل آمریکای ما)، از مواضع این سازمان منطقه‌ای در اتخاذ مواضع شفاف در زمینه توقف کشتار در غزه و ضرورت احترام به قوانین بین‌المللی و حقوق بشردوستانه بین‌المللی تقدیر کرد.

 1402/09/09 00:05

🔺 غریب‌آبادی: جامعه جهانی آمریکا را برای لغو تحریم‌ها تحت فشار قرار دهد 38

🔹 دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: جامعه بین‌الملل باید آمریکا را تحت فشار قرار دهد که فوراً تمامی تحریم‌های غیرقانونی خود را علیه سایر کشورها لغو کند.

 1402/09/08 09:50
🔺 تحقق سهم ایران از تولید انبوه سوخو ـ ۳۵ در روسیه/ پوتین به عهدش وفا کرد!

🔺 تحقق سهم ایران از تولید انبوه سوخو ـ ۳۵ در روسیه/ پوتین به عهدش وفا کرد! 40

🔹 با رفع تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل و برداشته شدن موانع حقوقی و بین المللی، مسیر ایران برای تعاملات نظامی و دفاعی هموارتر شده و حالا فرآیند خرید جنگنده سوخو۳۵، هواپیمای آموزشی یاک ـ ۱۳۰ و بالگرد میل۲۸ قطعی به نظر می رسد.

 1402/09/08 07:00
سرخط خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار حقوق | مهم ترین نتایج حقوق

تاریخچه خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار حقوق | مهم ترین نتایج حقوق

تصاویر خبری جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار حقوق | مهم ترین نتایج حقوق
🔺 مجوز واردات خودرو از سوی مجلس موجب کاهش 25 درصدی قیمت خودرو شد/ مجلس یازدهم در تصویب قوانین ذره‌ای تحت تاثیر صاحبان منافع و مافیاهای قدرت و ثروت قرار نگرفت/ 12 برابر شدن حقوق سربازان توسط مجلس یازدهم/ قانون تسهیل،امضاهای طلایی را از چرخه صدور مجوز حذف کرد
🔺 سرایداران و خدمتگزاران مدارس در انتظار اجرای مصوبه مجلس
🔺 واکنش سازمان ملل به از سرگیری جنگ در غزه
🔺 افزایش دستمزد پایین‌تر از نرخ تورم/ افزایش چند درصدی حقوق برای کارگران مناسب است؟
🔺 خبر جدید درباره افزایش حقوق بازنشستگان/ زمان افزایش ۲ برابری حقوق بازنشستگان مشخص شد
🔺 سیاست‌های مجلس درصدد کاهش مشکلات معیشتی بازنشستگان است
🔺 حقوق سربازان در مجلس یازدهم افزایش خوبی داشت
🔺 فوری / شرط مهم دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد
🔺 آلودگی منابع آب و خاک غزه توسط رژیم صهیونیستی باید مورد پیگیری قرار گیرد/ ضرورت برگزاری نشست اضطراری برای پیگیری حقوقی تخریب سرزمین فلسطین و صدور بیانیه‌ای
🔺 نشست کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با موضوع بررسی آخرین تحولات غزه
🔺 افزایش سقف معافیت های مالیاتی ؛ حقوق بگیران ۲۰ درصد؛ اصناف ۱۱۰ درصد
🔺 خبر مهم یک نماینده مجلس درباره رقم حقوق کارمندان/ میزان افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد
popup