جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی| خبرخوان فرهنگی

Loading fehamnews خبر فهام
فرهنگی

🔺 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌دنبال مردمی‌سازی رویدادهای فرهنگی و هنری 10

🔹 هاشمی از ایجاد قرارگاه شهید آوینی در ادارات کل ارشاد اسلامی در سراسر کشور خبر داد و با بیان اینکه این قرارگاه با هدف واسپاری فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای شکل گرفته است، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌دنبال مردمی‌سازی رویداد‌های فرهنگی و هنری و در این راستا تاکنون کارنامه قابل قبولی داریم.

 1402/09/12 09:01

🔺 تجزیه و تحلیل پروتئین‌ها با نانو ذرات مغناطیسی 10

🔹 پژوهشگران چینی در مطالعه‌ای جدید نشان دادند که با استفاده از نانوذرات مغناطیسی می‌توان غنی‌سازی پروتئین را با کارایی بالا و به شکلی ساده‌تر انجام داد.

 1402/09/12 07:50

🔺 «ادبیات دفاع مقدس» گونه‌های ادبی دفاع مقدس را روایت می‌کند 26

🔹 کتاب «ادبیات دفاع مقدس» به تاریخ ادبیات دفاع مقدس که بخش مهمی از ادبیات کشورمان محسوب می‌شود، می‌پردازد و محمدرضا سنگری مخاطب را با انواع گونه‌های ادبی دفاع مقدس و بسیاری از هنرمندانِ این حوزه آشنا می‌کند.

 1402/09/12 02:17
🔺 واکنش عموپورنگ به ترانه جدید ساسی مانکن: به بچه‌های معصوم رحم کنید

🔺 واکنش عموپورنگ به ترانه جدید ساسی مانکن: به بچه‌های معصوم رحم کنید 26

🔹 داریوش فرضیایی مجری برنامه‌های کودکانه با انتشار عکس نوشته‌ای در اینستاگرام به ترویج فساد توسط منتشرکننده موزیک ویدیو‌های مبتذل با عنوان ساسی مانکن واکنش نشان داد.

 1402/09/11 23:45

🔺 فروش سینما باید به فیلم‌های انقلابی و جریان فیلم‌های دفاع مقدس تسری پیدا کند 28

🔹 خزاعی با بیان اینکه برای سال بعد چند فیلم پُرفروش پیش‌بینی شده است و امسال هم پیش‌بینی ما در حوزه فروش هزار میلیارد تومان است که تصور می‌کنیم رکورد‌های مختلفی بزنیم، گفت: این مساله باید به فیلم‌های انقلابی و جریان فیلم‌های دفاع مقدس تسری پیدا کند.

 1402/09/11 18:29

🔺 حضور متسابقان ۱۰۵ کشور در مرحله غربالگری مقدماتی مسابقات بین‌المللی قرآن 17

🔹 رئیس اداره مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به آغاز مرحله غربالگری و ضبط مقدماتی چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران گفت: در این دوره از مسابقات، متسابقان ۱۰۵ کشور، حضور دارند.

 1402/09/11 18:03
🔺 اظهارات عسگرپور درباره‌ی چالش‌های خانه سینما و تغییر مدیرعامل

🔺 اظهارات عسگرپور درباره‌ی چالش‌های خانه سینما و تغییر مدیرعامل 24

🔹 جلسه مدیرعامل واعضای هیات رئیسه خانه سینما با روئسای صنوف با محوریت مسایلی چون بیمه، مالیات، بودجه، مدیریت خانه سینما و... برگزار شد.

 1402/09/11 16:19
🔺 فریاد می‌زنند: تلویزیونِ جدی نمی‌خواهیم!

🔺 فریاد می‌زنند: تلویزیونِ جدی نمی‌خواهیم! 27

🔹 ساخت سریال طنز بی‌شک کار دشواری است. رییس مرکز سیمافیلم هم به عنوان متولی اصلی ساخت مجموعه‌های نمایشی، به‌تازگی با تایید این مطلب علت کاهش مجموعه‌های کمدی در تلویزیون را همین نکته بیان می‌کند. اما کاری نمی‌توان کرد مردم خواهان سرگرمی و طنزاند و مدیران تلویزیون باید برای این خلاء بالاخره تمهیدی بیندیشند.

 1402/09/11 14:17

🔺 تولید ماده‌ای پر کاربرد با روش زیست سازگار محققان ایرانی 29

🔹 پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید ماده ای پرکاربرد در صنایع بهداشتی و درمانی با استفاده از منابع سازگار با محیط زیست در کشور شدند.

 1402/09/11 13:30
🔺 «تتلو» محصول چیست؟

🔺 «تتلو» محصول چیست؟ 25

🔹 بسیار عجیب است که فردی مثل تتلو که نه فقط در موسیقی‌هایی که تولید می‌کند بلکه در کنسرت ها، با رکیک‌ترین الفاظ مخاطبان را خطاب قرار می‌دهد، زمانی در کشور خودمان، فرصت پخش موسیقی و دیده شدن و در محافل مهم سیاسی بودن را داشته، اما بسیاری از چهره‌های ماندگار موسیقی کشور نه فقط به چهره بلکه حتی به اسم نیز برای جوانان ناشناخته مانده اند. عجیب‌تر این که برخی چهره‌های موسیقی اصیل ما شهرت بین المللی دارند، اما در کشور خودمان اساسا مورد اقبال مسئولان و تصمیم گیرندگان نیستند. نتیجه همین است که سلیقه موسیقیایی افراد به درستی رشد نمی‌کند و شاهد رشد قارچ گونه افرادی مثل تتلو و هوادارنی مثل تتلیتی‌ها هستیم.

 1402/09/11 10:03

🔺 در رویکرد جدید کانون ها باید به دنبال مخاطب بروند 39

🔹 مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: رویکرد جدید کانون‌ها از تصدی گری به سمت تولی گری سوق پیدا کرده است به این معنا که کانون‌ها همانند مدرسه و مسجد در تمام نقاطی که کودکان هستند حضور داشته باشند.

 1402/09/10 14:17

🔺 رقابت‌های بخش نغمات مسابقات سراسری قرآن کریم آغاز شد 31

🔹 رقابت‌های چهل‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از صبح امروز در بخش نغمات و با رشته دعاخوانی آقایان آغاز شد و امروز در سه نوبت صبح، بعد از ظهر و شب مسابقات بخش نغماتی ادامه دارد.

 1402/09/10 10:06

🔺 بازدید وزیر ارتباطات از رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج پایتخت 44

🔹 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: وظیفه اصلی ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم کردن زیرساخت‌های ارتباطی پرسرعت و با کیفیت است که دانش آموزان بتوانند محتوای فاخر تولید کنند.

 1402/09/10 09:29

🔺 فلسفه انسان، بهشت و دوزخ به روایت قرآن 42

🔹 برخلاف آیات فوق که به صراحت مراحل پس از مرگ را توضیح داده است بسیاری از مردم همچنان براین باور هستند که انسان پس از مرگ به سرعت توسط خدا دادگاهی می‌شود و به بهشت یا جهنم خواهد رفت.

 1402/09/10 02:37
🔺 جامعه ما باید به گذشته خود مفتخر باشد / ما مردم فرهنگی هستیم

🔺 جامعه ما باید به گذشته خود مفتخر باشد / ما مردم فرهنگی هستیم 42

🔹 کارگاه آموزشی «میراث، سینما: انتقال تجربه» عصر امروز با حضور احمدرضا درویش در دومین روز جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی، در خانه خلاق و نوآوری عمارت سعدالسلطنه قزوین برگزار شد. 

 1402/09/10 00:08
🔺 شکاف‌های عمیق بین مداحی جدید و قدیم / مداحی به کنسرت تبدیل می‌شود

🔺 شکاف‌های عمیق بین مداحی جدید و قدیم / مداحی به کنسرت تبدیل می‌شود 35

🔹 تسنیم نوشت:مسعود کوثری معتقد است که شکاف‌های عمیقی بین مداحی جدید و قدیم وجود دارد و اگر مسیر مداحی به همین روال پیش برود، مداحی به چیزی شبیه به کنسرت تبدیل می‌شود.

 1402/09/09 19:52

🔺 قلم روان و بیان زیبای آیت‌الله سید، مصداق جهاد تبیین 34

🔹 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه آثار نبوغ از چهره آیت‌الله سید رضا صدر می‌بارید، گفت: قلم روان و بیان زیبای ایشان مصداق جهاد تبیین و تبلیغ مسائل الهی بود.

 1402/09/09 19:11
🔺 صفر تا صد خودکفایی کاغذ فرهنگی به روایت وزیر فرهنگ/ ظرفیت تولید کاغذ تا پایان سال به ۱۳۰ هزارتن خواهد رسید

🔺 صفر تا صد خودکفایی کاغذ فرهنگی به روایت وزیر فرهنگ/ ظرفیت تولید کاغذ تا پایان سال به ۱۳۰ هزارتن خواهد رسید 39

🔹 محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه روند رشد حجم تولید کاغذ در کشور گفت: در زمان بررسی وضعیت فرهنگی کشور برای برنامه جامع دولت در سال ۱۴۰۰ یکی از مسائلی که به شدت محل نگرانی بود، وضعیت اقلام فرهنگی از جمله در موضوع کاغذ که مورد نیاز نشریات، کتب بود که در حوزه آموزش و پرورش برای کتاب‌های درسی نیاز است.

 1402/09/09 17:09
🔺 تلویزیون مخاطبانش را غافلگیر می‌کند؟

🔺 تلویزیون مخاطبانش را غافلگیر می‌کند؟ 40

🔹 با وجود سریال‌های متعدد که عنوان می‌شود در مراحل تولید قرار دارد، اما شبکه‌های اصلی تلویزیون همچنان در اختیار سریال‌های کره‌ای و تکراری خارجی و ایرانی است و سریال‌های جدید به شکل قطره چکانی به تلویزیون می‌رسد.

 1402/09/09 11:57

🔺 قرائتی: برای تأثیر کلام، حسن خلق داشته باشید 31

🔹 حجت‌الاسلام قرائتی با اشاره به الزامات کار فرهنگی گفت: خود را از دیگران بهتر و برتر ندانید، عمل افراد را از خود افراد جدا نکنید و برای تأثیرگذاری کلام در دیگران اخلاق نیک داشته باشید.

 1402/09/09 11:12
🔺 روایت‌های «تکتا» از شکوه صنعت نشر ایران؛ پردازش داده‌های بخش مجازی نمایشگاه کتاب تهران و اثبات یک حقیقت مورد غفلت

🔺 روایت‌های «تکتا» از شکوه صنعت نشر ایران؛ پردازش داده‌های بخش مجازی نمایشگاه کتاب تهران و اثبات یک حقیقت مورد غفلت 44

🔹 جلسه «ارائه گزارش تحلیلی داده‌های بخش مجازی سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» که با حضور مدیران فرهنگی و اصحاب صنعت نشر برگزار شد، روایت‌هایی شگفت‌انگیزی از پیشرفت‌های صنعت نشر ایران را در بر داشت. روایت‌هایی که بر اساس داده‌کاوی اطلاعات بخش مجازی نمایشگاه کتاب گذشته تولید شده بود.

 1402/09/08 23:04
🔺 فارابی چه تعداد فیلم به فجر می‌برد؟

🔺 فارابی چه تعداد فیلم به فجر می‌برد؟ 38

🔹 مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در حاشیه بازدید از پشت صحنه فیلم سینمایی «شه‌سوار» اعلام کرد: امسال ۱۷ فیلم سینمایی که بنیاد سینمایی فارابی در روند تولید آن مشارکت داشته برای حضور در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر ثبت نام کرده‌اند.

 1402/09/08 15:30
🔺 انتشار ناگفته های پروانه معصومی درباره سینما

🔺 انتشار ناگفته های پروانه معصومی درباره سینما 34

🔹 پروانه معصومی در گفت وگویی که در سال ۱۳۹۸ انجام داده بود از سکونت در روستا و تلخی‌ها و شیرینی‌های آن و همچنین از شرط بازیگری اش گفت. او در این گفتگو اظهار داشت: دو نفر کارگر دارم که تاج سر من هستند. خودم همپای کارگران در باغ کار می‌کنم.

 1402/09/08 10:43
🔺 مراسم وداع با پیکر پروانه معصومی در رشت/ ساخت یادمان این بازیگر فقید

🔺 مراسم وداع با پیکر پروانه معصومی در رشت/ ساخت یادمان این بازیگر فقید 38

🔹 استاندار گیلان، در مراسم بدرقه زنده یاد پروانه معصومی، هنرمند سینما و تلویزیون گفت: باید یادمان پروانه معصومی در تالار مرکزی رشت احداث شود تا بتوانیم یاد و خاطره این هنرمند فقید را زنده نگه داریم.

 1402/09/07 16:37
🔺 آنالیز بازی رضا عطاران در نقش ایرج در سریال «دفتر یادداشت» /سنگ تمام رضا برای ایرج

🔺 آنالیز بازی رضا عطاران در نقش ایرج در سریال «دفتر یادداشت» /سنگ تمام رضا برای ایرج 42

🔹 فیلم‌نیوز نوشت: ​رضا عطاران با موها و محاسن سفید و ویژگی‌های منحصربفرد، مهمترین برگ برنده سریال «دفتر یادداشت» کیارش اسدی‌زاده در دو قسمت ابتدایی است. در قسمت دوم وجوه شخصیتی بیشتری از این کاراکتر فاش می‌شود و رفته‌رفته می‌توانیم رفتارهای عجیب و دیالوگ‌های غیرمنتظره‌اش را بیشتر باور کنیم. به بهانه انتشار قسمت دوم این سریال نگاهی داریم به ابعاد مختلف این شخصیت.

 1402/09/07 15:59
🔺 آثار بزرگان در«یادها» شنیدنی شد/ انتشار یک آلبوم متفاوت

🔺 آثار بزرگان در«یادها» شنیدنی شد/ انتشار یک آلبوم متفاوت 36

🔹 مهر نوشت:«یادها» عنوان یکی از تازه‌ترین مجموعه‌های منتشر شده در ژانر موسیقی ایرانی است که با نوازندگی احسان کلهر، سهیل حسنوی و امیر خیری پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

 1402/09/07 12:27
🔺 درخواست خانواده پروانه معصومی از مردم | تشییع در رشت هم برگزار می‌شود

🔺 درخواست خانواده پروانه معصومی از مردم | تشییع در رشت هم برگزار می‌شود 41

🔹 پروانه معصومی بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون امروز بر اثر عفونت ریه در گیلان درگذشت. بازیگری که خاطرات ماندگاری را از خودش به جای گذاشت. 

 1402/09/07 11:43

🔺 ۱۲ آذر، آخرین مهلت شرکت در مسابقات قرآن ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت 39

🔹 علاقه‌مندان به شرکت در دهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت تا ۱۲ آذر فرصت دارند تا با تکمیل فرم الکترونیکی مسابقات و مراجعه به نشانی https://dmsonnat.ir در رشته مورد نظر خود ثبت‌نام کنند.

 1402/09/07 11:03

🔺 نمایش آیینی «بهـشت درآتـش» روی صحنه می‌رود 35

🔹 رییس فرهنگسرای بهمن از اجرای نمایش «بهشت در آتش» به مناسبت ایام فاطمیه (س) خبر داد و گفت: این نمایش به مدت شش شب در سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن اجرا می‌شود.

 1402/09/07 08:54
🔺 کارنامه هنری پروانه معصومی؛ از جهیزیه‌ای برای رباب تا ناخدا خورشید

🔺 کارنامه هنری پروانه معصومی؛ از جهیزیه‌ای برای رباب تا ناخدا خورشید 47

🔹 پروانه معصومی که برای فرار از مصائب زندگی شهری، سال‌ها پیش عزم مهاجرت به یکی از روستا‌های گیلان را کرده بود ششم آذر ۱۴۰۲ دار فانی را وداع گفت.

 1402/09/07 00:05
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی| خبرخوان فرهنگی

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی| خبرخوان فرهنگی

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی| خبرخوان فرهنگی
🔺 واکنش عموپورنگ به ترانه جدید ساسی مانکن: به بچه‌های معصوم رحم کنید
🔺 اظهارات عسگرپور درباره‌ی چالش‌های خانه سینما و تغییر مدیرعامل
🔺 فریاد می‌زنند: تلویزیونِ جدی نمی‌خواهیم!
🔺 «تتلو» محصول چیست؟
🔺 جامعه ما باید به گذشته خود مفتخر باشد / ما مردم فرهنگی هستیم
🔺 شکاف‌های عمیق بین مداحی جدید و قدیم / مداحی به کنسرت تبدیل می‌شود
🔺 صفر تا صد خودکفایی کاغذ فرهنگی به روایت وزیر فرهنگ/ ظرفیت تولید کاغذ تا پایان سال به ۱۳۰ هزارتن خواهد رسید
🔺 تلویزیون مخاطبانش را غافلگیر می‌کند؟
🔺 روایت‌های «تکتا» از شکوه صنعت نشر ایران؛ پردازش داده‌های بخش مجازی نمایشگاه کتاب تهران و اثبات یک حقیقت مورد غفلت
🔺 فارابی چه تعداد فیلم به فجر می‌برد؟
🔺 انتشار ناگفته های پروانه معصومی درباره سینما
🔺 مراسم وداع با پیکر پروانه معصومی در رشت/ ساخت یادمان این بازیگر فقید
popup