جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی| خبرخوان فرهنگی

Loading fehamnews خبر فهام
مناسبت
السَّلامُ عَلَيْكَ يَا حُجَّةَ اللّٰهِ فِى أَرْضِهِ

السَّلامُ عَلَيْكَ يَا حُجَّةَ اللّٰهِ فِى أَرْضِهِ

السَّلامُ عَلَيْكَ يَا حُجَّةَ اللّٰهِ فِى أَرْضِهِ، السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ اللّٰهِ فِى خَلْقِهِ، السَّلامُ عَلَيْكَ يَا نُورَ اللّٰهِ الَّذِى يَهْتَدِى بِهِ الْمُهْتَدُونَ، وَيُفَرَّجُ بِهِ عَنِ الْمُؤْمِنِينَ، السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْمُهَذَّبُ الْخائِفُ، السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْوَلِىُّ النَّاصِحُ، السَّلامُ عَلَيْكَ يَا سَفِينَةَ النَّجاةِ، السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ الْحَيَاةِ، السَّلامُ عَلَيْكَ، صَلَّى اللّٰهُ عَلَيْكَ وَعَلَىٰ آلِ بَيْتِكَ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ، السَّلامُ عَلَيْكَ، عَجَّلَ اللّٰهُ لَكَ مَا وَعَدَكَ مِنَ النَّصْرِ وَظُهُورِ الْأَمْرِ، السَّلامُ عَلَيْكَ يَا مَوْلاىَ، أَنَا مَوْلاكَ عَارِفٌ بِأُولَاكَ وَأُخْرَاكَ، أَتَقَرَّبُ إِلَى اللّٰهِ تَعَالَىٰ بِكَ وَبِآلِ بَيْتِكَ، وَأَنْتَظِرُ ظُهُورَكَ وَظُهُورَ الْحَقِّ عَلَىٰ يَدَيْكَ؛

فرهنگی
🔺 تلویزیون دستمزد نجومی می‌دهد؟

🔺 تلویزیون دستمزد نجومی می‌دهد؟ 4

🔹 خبر تولید فصل هفتم «پایتخت» که از پربیننده‌ترین سریال‌های تلویزیونی است؛ شایعاتی را مبنی بر دریافت دستمزد‌های نجومی بازیگران ایجاد کرد که این موضوع توسط قائم مقام سیما رد شد. وی می‌گوید: دستمزد‌های نجومی اصلاح می‌شود.

 1403/01/30 12:06

🔺 فضای هنری کشور در اختیار جریان متعهد به آرمان‌های انقلاب است 9

🔹 اسماعیلی با بیان اینکه هنرمندان اصیلی در شاخه‌های مختلف هنر انقلاب رشد کرده‌اند و به اعتلا رسیده‌اند، گفت: در سینما، هنر‌های تجسمی، شعر و سایر رشته‌های هنری جمع پرتوانی از هنرمندان تاثیرگذار رشد کرده‌اند و فضای فرهنگی هنری در اختیار جریان متعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

 1403/01/29 22:08

🔺 مسعود نجابتی چهره سال ۱۴۰۲ هنر انقلاب اسلامی معرفی شد  7

🔹 آئین پایانی دهمین دوره هفته هنر انقلاب اسلامی و معرفی چهره سال ۱۴۰۲، چهارشنبه شب ۲۹ فروردین با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس حوزه هنری در پردیس مرکزی حوزه برگزار و مسعود نجابتی به عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی در این رویداد معرفی شد.

 1403/01/29 20:40
🔺 فهرست نهایی گروه‌های منتخب جشنواره آئین‌های نمایشی روستایی رضوی اعلام شد

🔺 فهرست نهایی گروه‌های منتخب جشنواره آئین‌های نمایشی روستایی رضوی اعلام شد 10

🔹 معاون ترویج و جریان سازی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت: با نظر هیات داوران جشنواره آئین‌های نمایشی، میدانی و خیابانی روستایی و عشایری رضوی ۷ گروه تئاتری در روستای کردر رضوی به رقابت خواهند پرداخت.

 1403/01/29 19:09
🔺 بررسی ۶۰۰ اثر در جشنواره «مدرسه عشق»/ آثار برگزیده حمایت می‌شوند

🔺 بررسی ۶۰۰ اثر در جشنواره «مدرسه عشق»/ آثار برگزیده حمایت می‌شوند 13

🔹 حقی از بررسی ۶۰۰ اثر هنری در جشنواره ملی «مدرسه عشق» خبر داد و گفت: از آثار برگزیده که برای تولید یا انتشار، نیازمند توجه هستند، حمایت خواهد شد.

 1403/01/29 18:34
🔺 راه‌اندازی موزه تئاتر و  اختصاص بودجه ویژه برای بخش موسیقی

🔺 راه‌اندازی موزه تئاتر و اختصاص بودجه ویژه برای بخش موسیقی 17

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه‌اندازی موزه تئاتر و اختصاص بودجه ویژه برای بخش موسیقی خبر داد و گفت: قیمت بلیط کنسرت‌ها را به زیر یک میلیون تومان کاهش می‌دهیم.

 1403/01/29 14:09
🔺 نمایشگاهی برای سفر به لحظه تولد «امپرسیونیسم»

🔺 نمایشگاهی برای سفر به لحظه تولد «امپرسیونیسم» 9

🔹 ممکن است مبالغه‌آمیز به نظر برسد که یک نمایشگاه دو قسمتی به یک رویداد تاریخی اختصاص پبدا کند، اما نمایشگاه، «پاریس ۱۸۷۴: ابداع امپرسیونیسم» در حقیقت یک مکاشفه است. «موزه اورسی» در این نمایشگاه، به یک نمایشگاه دیگر یعنی نخستین نمایش آثار امپرسیونیست که ۱۵۰ سال پیش برگزار شد، می‌پردازد.

 1403/01/29 13:39
🔺 مجوز حدود ۱۲ هزار مکمل در کشور برای مصرف

🔺 مجوز حدود ۱۲ هزار مکمل در کشور برای مصرف 13

🔹 رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار محصول مکمل داریم که از سازمان غذا و دارو برای تولید آن مجوز گرفتند، گفت: سالانه حدود ۲۵۰ میلیون عدد از مکمل‌های دارویی، غذایی و فرآورده‌های گیاهی را شناسه‌گذاری می‌کنیم.

 1403/01/29 13:33

🔺 تولید فصل جدید «سر سفره خدا» در شبکه کودک/ نسل جدید با بحران هویت روبه‌رو است 12

🔹 باطنی از تولید فصل جدید برنامه «سر سفره خدا» در شبکه کودک خبر داد و گفت: نسل جدید با بحران هویت روبه‌رو است؛ در نسل گذشته اگر کسی پاسخی برای سوالات هویتی نداشت اتفاق خاصی رقم نمی‌خورد، اما امروز اگر به این سوالات پاسخ داده نشود، نوجوان سوالات را خودش از منابع دیگر دریافت می‌کند. 

 1403/01/29 11:48
🔺 نون خ ادامه دارد؟ | آقای جبلی سر صحنه به سعید آقاخانی گفت...

🔺 نون خ ادامه دارد؟ | آقای جبلی سر صحنه به سعید آقاخانی گفت... 17

🔹 ماشاالله وروایی، بازیگر نقش عمو کاووس در سریال «نون خ» دلیل موفقیتش در بازی را کارگردانی و کمک‌های سعید آقاخانی می‌داند. او موفقیت کلی گروه «نون خ» تا فصل پنجم را اتحاد و همبستگی گروه تولید و بازیگران عنوان می‌کند.

 1403/01/29 00:10
🔺 تکلیف وزارت فرهنگ در برنامه هفتم توسعه/ افزایش ۴۰۰ درصدی تولید چادر در دولت سیزدهم

🔺 تکلیف وزارت فرهنگ در برنامه هفتم توسعه/ افزایش ۴۰۰ درصدی تولید چادر در دولت سیزدهم 16

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به تکلیف مهم وزارتخانه متبوع خود در برنامه هفتم توسعه در عین حال بر لزوم توجه به یارانه فرهنگی، اعتلای اقتصاد فرهنگ، اهمیت توجه به سکوی دائمی عرضه لباس عفیفانه و... تاکید کرد.

 1403/01/28 22:43
🔺 آیا موسیقی درمانی برای همه مردم مناسب است؟

🔺 آیا موسیقی درمانی برای همه مردم مناسب است؟ 16

🔹 موسیقی درمانی شکلی از درمان است که از موسیقی برای کمک به دستیابی به اهداف فردی بیمار استفاده می‌کند. این رویکرد مبتنی بر شواهد شامل تکنیک‌هایی مانند گوش دادن، تأمل و ایجاد موسیقی تحت راهنمایی یک موسیقی‌درمانگر آموزش دیده است.

 1403/01/28 11:06

🔺 «وعده صادق» محقق شد؛ اما وعده ساخت «بازمانده‌ها» خیر! 19

🔹 سال گذشته در اوج طوفان الأقصی خبر رسید قرار است فیلم‌هایی درباره غزه و فلسطین ساخته شود و می‌بنیم اکنون «وعده صادق» محقق شد؛ اما جزئیاتی از این پروژه‌ها مشخص نیست.

 1403/01/28 06:12

🔺 اسماعیلی: امرو‌ز روز نصرت سپاهیان اسلام بر جنود شیطان و یوم الله است 19

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: دست انتقام الهی از آستین فرزندان برومند امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بیرون آمد و این رژیم سفاک را در بین جهانیان تحقیر و خوار کرد؛ برای این نعمت شکرگزار خداوند متعال هستیم.

 1403/01/27 11:34

🔺 انتقام از صهیونیست نشانگر صحت راهبرد کلان نظام است 28

🔹 حملات گسترده موشکی و پهپادی علیه دشمن صهیونیستی، نشان از قدرت و عزّت اسلام در قلب جهان اسلام داشته و علاوه بر پاسخ‌گویی به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، دریچه امید را برای پاک‌سازی منطقه از شرّ این غده سرطانی گشوده است.

 1403/01/26 19:39

🔺 فروش سینمای ایران در هفته سوم فروردین اعلام شد 29

🔹 فروش سینمای ایران از ۱۸ تا ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ به بیش از ۳۶ میلیارد و ۷۲ میلیون تومان رسید؛ همچنین در این هفته ۶۰۶ هزار و ۱۷۱ نفر به تماشای فیلم‌های اکران شده نشستند.

 1403/01/26 15:54
🔺 افزایش عمر موتور خودروها با تولید محصول ضد رسوب ایرانی

🔺 افزایش عمر موتور خودروها با تولید محصول ضد رسوب ایرانی 16

🔹 متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق به تولید محصول ضد رسوبی شدند که باعث جلوگیری از هزینه‌های خوردگی، رسوب و زنگ زدگی در موتور انواع خودرو، تأسیسات و نیروگاه‌ها و همچنین مانع از آلودگی محیط زیست می شود.

 1403/01/26 15:02

🔺 تحقق «جهش تولید با مشارکت مردم» مستلزم فرهنگ‌سازی است 10

🔹 محقق و پژوهشگر علوم راهبردی با تاکید بر ضرورت تدوین قوانین مناسب و اجرایی کردن آن برای «جهش تولید» گفت: برای تحقق شعار امسال (جهش تولید با مشارکت مردم) به فرهنگ‌سازی نیاز داریم، البته باید توجه داشتیم که «قانون» و اجرای آن فرهنگ‌ساز است.

 1403/01/26 12:31
🔺 با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید

🔺 با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید 21

🔹 هنوز یک‌ماه از سال جدید نگذشته که قیمت بلیت‌های موسیقی ۱۰۰هزار تومان گران‌تر شده و بلیت کنسرت‌ها نزدیک به ۹۰۰هزار تومان به‌خصوص در کنسرت‌های پاپ دیده می‌شود. در دیگر شهرها هم قیمت بلیت‌ها تا سقف ۶۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد که سقف قیمت در سال گذشته به ۵۰۰هزار تومان می‌رسید.

 1403/01/26 08:46

🔺 استقبال میلیونی از «زندگی با آیه‌ها» و تاثیرگذاری جهانی قرآن 13

🔹 پویش «زندگی با آیه‌ها» درحالی مورد استقبال میلیونی مخاطبان ایرانی قرار گرفت که همزمان محافل قرآن در سخت‌ترین شرایط بمب‌باران در غزه تعطیل نشد و این نگاه به قرآن، نوید تاثیرگذاری عمیق معارف الهی و آغاز حکمرانی جهانی قرآن خواهد بود.

 1403/01/26 02:30
🔺 گوگل با وزارت دفاع رژیم صهیونیستی قرارداد دارد

🔺 گوگل با وزارت دفاع رژیم صهیونیستی قرارداد دارد 22

🔹 اینطور که روزنامه آمریکایی تایم گزارش داده، شرکت گوگل خدمات فضای ابری به وزارت دفاع رژیم صهیونیستی ارائه می‌دهد. این در حالی است که در بمباران غزه، این خدمات ابری هم قابل‌استفاده هستند.

 1403/01/25 21:49

🔺 گوینده پیشکسوت به بخش عمومی بیمارستان منتقل شد 23

🔹 مسعود اسکویی گوینده و کارشناس مجری پیشکسوت که چند روز پیش به دلیل شکستگی ناحیه لگن و پا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان لاله بستری بود به بخش عمومی منتقل شد.

 1403/01/25 20:55

🔺 حضور «آهو» در مسکو تا نقد ۴ اثر در پنجمین پاتوق فیلم کوتاه 31

🔹 حضور «آهو» در جشنواره فیلم مسکو، پایان مراحل فنی «کوکتل مولوتف»، نمایش و نقد «روشن» در فرهنگسرای ارسباران و نقد چهار اثر در پنجمین پاتوق فیلم کوتاه از خبرهای سینمایی امروز هستند.

 1403/01/25 18:17
🔺 رسانه‌های اجتماعی در گسترش ترویج کتاب موفق عمل کردند

🔺 رسانه‌های اجتماعی در گسترش ترویج کتاب موفق عمل کردند 24

🔹 رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات گفت: آمار‌های مرکز ما نشان می‌دهد تارنما‌های فروش کتاب به ترویج کتابخوانی کمک کرده است.

 1403/01/25 16:58
🔺 طهرانچی: صدور مدرک فارغ‌التحصیلان سرعت می‌یابد

🔺 طهرانچی: صدور مدرک فارغ‌التحصیلان سرعت می‌یابد 27

🔹 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم تسهیل و تسریع صدور مدرک فارغ‌التحصیلان تأکید کرد و گفت: مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی این دانشگاه مورد بازمهندسی قرار گرفته و متحول خواهد شد.

 1403/01/25 16:53
🔺 دارا حیایی: پدرم تا کی می‌تواند نقش یک پسر جوان را بازی کند؟

🔺 دارا حیایی: پدرم تا کی می‌تواند نقش یک پسر جوان را بازی کند؟ 18

🔹 دارا حیایی که این روزها در برنامه «شب‌های مافیا» در شبکه نمایش خانگی دیده می‌شود، درباره تفاوت کار در تلویزیون با شبکه نمایش خانگی، کار در تلویزیون را دشوارتر می‌داند.

 1403/01/25 15:55
🔺 آخرین مهلت اعلام نیاز‌ها در سامانه وزارت علوم، ۱۵ اردیبهشت

🔺 آخرین مهلت اعلام نیاز‌ها در سامانه وزارت علوم، ۱۵ اردیبهشت 18

🔹 مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آخرین مهلت اعلام نیاز واحد‌های صنعتی و شرکت‌های دانش بنیان در سامانه وزارت علوم را ۱۵ اردیبهشت اعلام کرد.

 1403/01/25 15:21
🔺 اجرای سه نمایش کودک در پردیس تئاتر تهران

🔺 اجرای سه نمایش کودک در پردیس تئاتر تهران 11

🔹 رییس پردیس تئاتر تهران از ادامه رویکرد توجه به تئاتر کودک و نوجوان در سال جدید خبر داد و افزود: پس از پایان ماه مبارک رمضان سه نمایش کودک به کارگردانی «مریم کاظمی» در این مجموعه به روی صحنه می‌رود. 

 1403/01/25 12:29
🔺 عودنوازی ایرانی و فاجعه‌ای که در راه است!

🔺 عودنوازی ایرانی و فاجعه‌ای که در راه است! 9

🔹 یک نوازنده موسیقی می‌گوید که اگر نوازندگان نسل جدید، رعایت اصالت‌ها را واجب ندانند، این روند به مسیر موسیقی ایران صدمه می‌زند و تا چند سال دیگر موجب می‌شود فاجعه‌ای رخ دهد و اصالت‌ها فراموش شوند.

 1403/01/25 11:42
🔺 پیام تسلیت مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد برای درگذشت مجید فروغی

🔺 پیام تسلیت مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد برای درگذشت مجید فروغی 24

🔹 مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران در پیامی درگذشت مجید فروغی فعال رسانه ای و رییس گروه برنامه‌ریزی و توسعه این اداره کل را تسلیت گفت.

 1403/01/24 20:29
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی| خبرخوان فرهنگی
عبارات داغ

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی| خبرخوان فرهنگی

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی| خبرخوان فرهنگی
🔺 تلویزیون دستمزد نجومی می‌دهد؟
🔺 فهرست نهایی گروه‌های منتخب جشنواره آئین‌های نمایشی روستایی رضوی اعلام شد
🔺 بررسی ۶۰۰ اثر در جشنواره «مدرسه عشق»/ آثار برگزیده حمایت می‌شوند
🔺 راه‌اندازی موزه تئاتر و  اختصاص بودجه ویژه برای بخش موسیقی
🔺 نمایشگاهی برای سفر به لحظه تولد «امپرسیونیسم»
🔺 مجوز حدود ۱۲ هزار مکمل در کشور برای مصرف
🔺 نون خ ادامه دارد؟ | آقای جبلی سر صحنه به سعید آقاخانی گفت...
🔺 تکلیف وزارت فرهنگ در برنامه هفتم توسعه/ افزایش ۴۰۰ درصدی تولید چادر در دولت سیزدهم
🔺 آیا موسیقی درمانی برای همه مردم مناسب است؟
🔺 افزایش عمر موتور خودروها با تولید محصول ضد رسوب ایرانی
🔺 با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید
🔺 گوگل با وزارت دفاع رژیم صهیونیستی قرارداد دارد
popup