جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 کمیسیون تلفیق بودجه پس از تقدیم لایحه بودجه تشکیل شده است

🔺 کمیسیون تلفیق بودجه پس از تقدیم لایحه بودجه تشکیل شده است 4

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده همدان مبنی بر تشکیل کمیسیون تلفیق بودجه پیش از تقدیم لایحه بودجه 1403 و خلاف آئین نامه بودن این موضوع، گفت: کمیسیون تلفیق بودجه در عصر روز سه شنبه ای که لایحه بودجه به مجلس تقدیم شده، تشکیل شده است.

 1402/09/12 10:04
🔺 مجوز واردات خودرو از سوی مجلس موجب کاهش 25 درصدی قیمت خودرو شد/ مجلس یازدهم در تصویب قوانین ذره‌ای تحت تاثیر صاحبان منافع و مافیاهای قدرت و ثروت قرار نگرفت/ 12 برابر شدن حقوق سربازان توسط مجلس یازدهم/ قانون تسهیل،امضاهای طلایی را از چرخه صدور مجوز حذف کرد

🔺 مجوز واردات خودرو از سوی مجلس موجب کاهش 25 درصدی قیمت خودرو شد/ مجلس یازدهم در تصویب قوانین ذره‌ای تحت تاثیر صاحبان منافع و مافیاهای قدرت و ثروت قرار نگرفت/ 12 برابر شدن حقوق سربازان توسط مجلس یازدهم/ قانون تسهیل،امضاهای طلایی را از چرخه صدور مجوز حذف کرد 13

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح بخشی از کارنامه مجلس یازدهم به تصویب قوانینی مانند تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، واردات خودرو، اصلاح ساختار بانک مرکزی، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: ما با شما عهده کرده‌ایم که در انجام این وظیفه ذره‌ای فروگذار نکنیم و امیدواریم بتوانیم تا روز آخر به این عهد خود وفادار بمانیم.

 1402/09/12 09:03
🔺 تشکیل وزارت بازرگانی برای تحول در حوزه تولید و اشتغال است/ تصمیم گیری برای تفکیک وزارتخانه در شرایط فعلی دشوار است

🔺 تشکیل وزارت بازرگانی برای تحول در حوزه تولید و اشتغال است/ تصمیم گیری برای تفکیک وزارتخانه در شرایط فعلی دشوار است 15

🔹 نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: موضوع تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بازرگانی موضوعی نیست که به تازگی در مجلس مطرح شده باشد. در مجلس دهم و حتی اواخر نهم نیز موضوع تشکیل وزارت بازرگانی مطرح بود تا در حوزه تولید و اشتغال تحول ایجاد شود.

 1402/09/12 09:00
🔺 ‏همچنان در مجلس، پیگیر وضعیت نابسامان واردات تلفن همراه هستیم

🔺 ‏همچنان در مجلس، پیگیر وضعیت نابسامان واردات تلفن همراه هستیم 12

🔹 رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در توئیتی به ارسال نامه به معاون امور دولت در مجلس و برخی مسولان درباره واردات تلفن همراه آیفون اشاره کرد.

 1402/09/12 08:15
🔺 افزایش ۱۰ برابری قیمت گاز مایع باعث شوک به طبقه محروم شده است

🔺 افزایش ۱۰ برابری قیمت گاز مایع باعث شوک به طبقه محروم شده است 11

🔹 نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس در توئیتی به ‏تصمیمات غیرکارشناسی برخی‌ دولتی‌ها در موضوع افزایش قیمت گاز مایع،اشاره کرد.

 1402/09/12 08:15

🔺 نماینده ولی‌فقیه در سپاه: مقاومت؛ تنها راه مقابله با رژیم صهیونیستی/ شهید سلیمانی روحیه جهادی را به کشور‌های مسلمان صادر کرد 30

🔹 حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی با بیان اینکه شهید سلیمانی روحیه جهادی و انقلابی را به همه کشور‌های مسلمان صادر کرده است، گفت: تنها راه مقابله با رژیم اشغالگر قدس ایستادگی و مقاومت است.

 1402/09/12 01:42

🔺 مقاومت مثل یک سوزن و اسرائیل بادکنکی است که خیلی باد شده 29

🔹 حجت‌الاسلام قاسمیان: جنگ حق و باطل، دارای تعریف و اصول قرآنی است؛ جریان حق مانند سوزنی است که بادکنک جبهه باطل را بدون اینکه درگیری خاصی ایجاد کند، می‌ترکاند

 1402/09/11 23:13

🔺 سرلشکر باقری: هدف از این سفر بررسی زمینه‌های توسعه روابط نظامی میان ایران و عراق است/ دانشجویان ارتش عراق در دانشگاه‌های نظامی ما مشغول تحصیل هستند 26

🔹 رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: هدف سفر به کشور عراق، بررسی زمینه‌های توسعه روابط نظامی میان دو کشور همسایه است.

 1402/09/11 22:29

🔺 رئیسی: کشورها با برگزاری همه‌پرسی میزان حمایت مردم خود از حق ملت فلسطین را بسنجند 26

🔹 رئیس جمهور پیشنهاد کرد که کشورهای مختلف از جمله ژاپن می‌توانند با برگزاری همه‌پرسی از مردم خود میزان حمایت از حق ملت فلسطین را به عینه مشاهده کنند؛ هر چند کشورهای غربی از برگزاری چنین همه‌پرسی به شدت واهمه دارند.

 1402/09/11 21:50

🔺 مجلس یازدهم انحصار بازار خودرو را بعد از چند دهه با قانونی کردن واردات شکست 25

🔹  رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته مجلس در برنامه بدون توقف شبکه سه سیما حضور یافت و به پرسش‌های صریح پرسشگران این برنامه درحوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی پاسخ داد.

 1402/09/11 21:27
🔺 سوال هفتم: شفافیت وعده انتخاباتی مجلس یازدهم بود؛ چرا تصویب نشد؟

🔺 سوال هفتم: شفافیت وعده انتخاباتی مجلس یازدهم بود؛ چرا تصویب نشد؟ 27

🔹 به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.

 1402/09/11 20:16
🔺 پاسخ‌های صریح قالیباف به سوالات درباره خودرو، مسکن، مالیات بر سوداگری و منابع‌آبی

🔺 پاسخ‌های صریح قالیباف به سوالات درباره خودرو، مسکن، مالیات بر سوداگری و منابع‌آبی 26

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی در برنامه بدون توقف به پرسش‌های صریح پرسشگران این برنامه درحوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی پاسخ داد؛ پاسخ‌هایی که به گفته رئیس مجلس بدون تعارف بیان شد.

 1402/09/11 18:28
🔺 سوال اول: برای معیشت مردم چه کرده‌اید؟

🔺 سوال اول: برای معیشت مردم چه کرده‌اید؟ 30

🔹 به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این 40 سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.

 1402/09/11 17:44

🔺 سران سه قوه و مسئولین کشور 16 آذر به کدام دانشگاه‌ها می‌روند؟/ رئیسی مهمان روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی 17

🔹 رؤسای قوای سه‌گانه، وزرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان به‌مناسبت روز دانشجو این هفته به دانشگاه‌های مختلف می‌روند و با دانشجویان گفت‌وگوی بی‌واسطه خواهند داشت.

 1402/09/11 16:27
🔺 مجلس یازدهم معطوف به هدف‌های مشخص و بر اساس اولویت‌های مردم حرکت کرد/ خانه ملت باید به خانه امید مردم تبدیل شود/ در مجلس باید یک سازمان انسانی باشیم، نه یک انسان سازمانی

🔺 مجلس یازدهم معطوف به هدف‌های مشخص و بر اساس اولویت‌های مردم حرکت کرد/ خانه ملت باید به خانه امید مردم تبدیل شود/ در مجلس باید یک سازمان انسانی باشیم، نه یک انسان سازمانی 31

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی در چهارمین دوره جشنواره شهید مدرس(ره) با بیان اینکه مجلس یازدهم معطوف به هدف‌های مشخص و بر اساس اولویت‌های مردم مثل مسائل کلان معیشتی و اقتصادی حرکت کرده است گفت: در دوره یازدهم، مجلس قانون‌هایی در حوزه‌های مختلف و کلان از قبیل قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون جهش تولید مسکن و غیره که قانون‌های جامع و کاملی هستند را مصوب کردیم.

 1402/09/11 15:26
🔺 حضور دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین مجلس در جمع دانشجویان جامعة آل البیت(ع)

🔺 حضور دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین مجلس در جمع دانشجویان جامعة آل البیت(ع) 30

🔹 سید مجتبی ابطحی، دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین مجلس شورای اسلامی امروز شنبه 11 آذرماه در جمع دانشجویان جامعة آل البیت(ع) حضور یافت.

 1402/09/11 15:19
🔺 بررسی مشکلات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی/ حضور وزیر بهداشت در کمیسیون برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان

🔺 بررسی مشکلات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی/ حضور وزیر بهداشت در کمیسیون برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان 32

🔹 بررسی مشکلات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و سوالات نمایندگان از وزیر بهداشت در دستور کار هفته جاری کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرار دارد.

 1402/09/11 14:30

🔺 رئیس جمهور ۲ قانون مصوب مجلس را ابلاغ کرد 32

🔹 آقای رئیسی، اصلاحیه یک بند از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین، قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مصوب مجلس را برای اجرا به دستگاه‌های مربوطه، ابلاغ کرد.

 1402/09/11 13:54
🔺 سقف سن ورود به دانشگاه فرهنگیان در دفترچه 1403 به 24 سال بازگردد

🔺 سقف سن ورود به دانشگاه فرهنگیان در دفترچه 1403 به 24 سال بازگردد 23

🔹 عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر بازگشت سقف سن ورود به دانشگاه فرهنگیان، گفت: ضرورت دارد این موضوع در دفترچه آزمون  1403 از 22 به 24 سال افزایش یابد تا خواسته بسیاری از داوطلبانی که در این مسیر تلاش کردند، تأمین شود.

 1402/09/11 13:23
🔺 سرایداران و خدمتگزاران مدارس در انتظار اجرای مصوبه مجلس

🔺 سرایداران و خدمتگزاران مدارس در انتظار اجرای مصوبه مجلس 23

🔹 عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با اشاره به مصوبه مجلس در برنامه هفتم توسعه برای ترمیم حقوق سرایداران و خدمتگزاران مدارس، گفت: بر اساس مصوبه مجلس، خدمتگزاران و سرایداران بعد از گذراندن دوره‌های کارآموزی، خدمتگزاری و فوق‌العاده سرایداری به ترتیب معادل 35 درصد و 50 درصد از حداقل حقوق مندرج در قوانین بودجه سالانه علاوه بر حقوق و مزایای دریافتی خود برخوردار می‌شوند.

 1402/09/11 12:12

🔺 درخواست سازمان ملل برای برقراری آتش بس دوباره در غزه 27

🔹 دبیرکل سازمان ملل متحد و شماری از مقامات ارشد این سازمان، از حمله دوباره رژیم صهیونیستی به غزه ابراز تاسف کردند و توقف فوری این حملات را خواستار شدند.

 1402/09/11 11:51

🔺 وزارت نیرو صد درصد خدمات خود را در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارائه نکرده (پیک بامدادی ۱۴۰۲/۰۹/۱۱) 33

🔹 معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات می‌گوید: وزارت نیرو ۱۰۰ درصد خدمات خود را در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارائه نکرده است. این در حالی ست که بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۲ قرار بود تمام دستگاه‌های اجرایی تا پایان آبان امسال به صورت صد در درصدی خدمات الکترونیکی خود را از طریق پنجره ملی ارائه کنند ...

 1402/09/11 11:50
🔺 تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نیرو روی میز کمیسیون انرژی

🔺 تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نیرو روی میز کمیسیون انرژی 19

🔹 گزارش هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نیرو درباره توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی صنعت برق کشور از سال ۱۳۹۲ تا 1400 هفته جاری در دستور کار این روز کمیسیون قرار دارد.

 1402/09/11 11:27
🔺 رفع مشکل الحاق اراضی به آیسک پس از گذشت چند دهه/ زمینه‌سازی حضور سرمایه‌گذار برای اشتغال ۱۰۰۰ نفر

🔺 رفع مشکل الحاق اراضی به آیسک پس از گذشت چند دهه/ زمینه‌سازی حضور سرمایه‌گذار برای اشتغال ۱۰۰۰ نفر 38

🔹 نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس از رفع مشکل الحاق اراضی به محدوده شهر آیسک بمنظور ساخت مسکن پس از گذشت چند دهه خبرداد.

 1402/09/11 10:37
🔺 وزارت راه‌ و شهرسازی کمتر از سایر استان‌ها به وضعیت راه‌های آذربایجان غربی توجه کرده است

🔺 وزارت راه‌ و شهرسازی کمتر از سایر استان‌ها به وضعیت راه‌های آذربایجان غربی توجه کرده است 27

🔹 نماینده مردم ارومیه در مجلس، با انتقاد از اینکه وزارت راه و شهرسازی کمتر از سایر استان‌ها به وضعیت راه‌های استان آذربایجان غربی توجه کرده است، ابلاغ طرح جامع شهر ارومیه از سوی شورای عالی شهرسازی را پایانی بروز حوادث ترافیکی مکرر در جاده‌های این استان دانست.

 1402/09/11 10:36
🔺 دستگاه فوق پیشرفته گامانایف به استان البرز رسید

🔺 دستگاه فوق پیشرفته گامانایف به استان البرز رسید 29

🔹 نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد گفت: دستگاه گامانایف که جهت خدمت‌رسانی در مرکز جامع سرطان امام علی (ع) خریداری شده بود، پس از پیگیری ترک فعل و تعلل مسئولین وزارت بهداشت که درپی برخی فشارها رخ داد، به استان البرز تحویل شد.

 1402/09/11 10:26
🔺 مدرس نماینده واقعی مردم بود

🔺 مدرس نماینده واقعی مردم بود 30

🔹 سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در یادداشتی نوشت: جمله ماندگار شهید مدرس که "ما ولی نیستیم، وکیل هستیم و باید نظر موکلین خود را بدانیم" حاکی از شاخصه پررنگ مردم‌داری در فعالیت سیاسی او داشت.

 1402/09/11 10:25

🔺 راهکارهایی برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات/کاندیداها از دادن وعده‌های خلاف قانون بپرهیزند 33

🔹 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: آنچه که در انتخابات مجلس دوازدهم مهم است و کاندیداها باید مدنظر قرار دهند اهتمام به ارزش‌های دینی، انجام رقابت سالم، رعایت سلامت انتخابات و از همه مهمتر تحقق مشارکت حداکثری است.

 1402/09/11 10:07
🔺 کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی می شود

🔺 کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی می شود 23

🔹 اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در جلسات هفته جاری خود کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

 1402/09/11 09:22

🔺 تأسیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه در دستورکار نمایندگان مجلس 25

🔹 رسیدگی به گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره طرح تأسیس حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه در دستورکار نمایندگان در جلسات این هفته مجلس قرار دارد.

 1402/09/11 09:20
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی
🔺 کمیسیون تلفیق بودجه پس از تقدیم لایحه بودجه تشکیل شده است
🔺 مجوز واردات خودرو از سوی مجلس موجب کاهش 25 درصدی قیمت خودرو شد/ مجلس یازدهم در تصویب قوانین ذره‌ای تحت تاثیر صاحبان منافع و مافیاهای قدرت و ثروت قرار نگرفت/ 12 برابر شدن حقوق سربازان توسط مجلس یازدهم/ قانون تسهیل،امضاهای طلایی را از چرخه صدور مجوز حذف کرد
🔺 تشکیل وزارت بازرگانی برای تحول در حوزه تولید و اشتغال است/ تصمیم گیری برای تفکیک وزارتخانه در شرایط فعلی دشوار است
🔺 ‏همچنان در مجلس، پیگیر وضعیت نابسامان واردات تلفن همراه هستیم
🔺 افزایش ۱۰ برابری قیمت گاز مایع باعث شوک به طبقه محروم شده است
🔺 سوال هفتم: شفافیت وعده انتخاباتی مجلس یازدهم بود؛ چرا تصویب نشد؟
🔺 پاسخ‌های صریح قالیباف به سوالات درباره خودرو، مسکن، مالیات بر سوداگری و منابع‌آبی
🔺 سوال اول: برای معیشت مردم چه کرده‌اید؟
🔺 مجلس یازدهم معطوف به هدف‌های مشخص و بر اساس اولویت‌های مردم حرکت کرد/ خانه ملت باید به خانه امید مردم تبدیل شود/ در مجلس باید یک سازمان انسانی باشیم، نه یک انسان سازمانی
🔺 حضور دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین مجلس در جمع دانشجویان جامعة آل البیت(ع)
🔺 بررسی مشکلات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی/ حضور وزیر بهداشت در کمیسیون برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان
🔺 سقف سن ورود به دانشگاه فرهنگیان در دفترچه 1403 به 24 سال بازگردد
popup